Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie

Kalendarium wydarzeń MGOPS

Czcionka:
 

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie

 

W okresie jesiennym uczestnicy projektu RODZINA RAZEM brali udział w wielu wesołych zabawach. W ramach Grupy Wsparcia zgodnie z jesiennym duchem uczestniczki robiły przetwory które później będą wykorzystywały w okresie zimowym. Każda z Pań przyniosła warzywa z ogrodu, przepisy i wspólnie robiły kolorowe słoiczki.

Na kolejnym spotkaniu uczestniczki uczyły się malować na płótnie. Wszystkie Panie zajmowały się tym po raz pierwszy, zajęcie okazało się bardzo miłe i przydatne. Namalowane obrazy upiększają teraz mieszkania uczestniczek. W ramach aktywnej integracji beneficjenci spotykają się co tydzień z pedagogiem i prawnikiem. Specjaliści Ci pomagają im rozwiązywaniu codziennych problemów. Wszystkie chętne rodziny biorące udział w naszym projekcie 13 listopada pojechały na kręgle i plac zabaw dla dzieci. Całe do południa wszyscy wesoło się bawili.

Młodzież i dorośli grali w kręgle a małe dzieci bawiły się w kulkach na placu zabaw. Całe Sobotnie popołudnie zakończyło się wspólnym posiłkiem. Wszystkie nasze działania prowadzą do scalania rodzin, wspólnego spędzania wolnego czasu i aktywizacji społeczności lokalnej. Projekt współfinansowany jest z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie

 

 

W okresie jesiennym uczestnicy projektu RODZINA RAZEM brali udział w wielu wesołych zabawach. W ramach Grupy Wsparcia zgodnie z jesiennym duchem uczestniczki robiły przetwory które później będą wykorzystywały w okresie zimowym. Każda z Pań przyniosła warzywa z ogrodu, przepisy i wspólnie robiły kolorowe słoiczki. Na kolejnym spotkaniu uczestniczki uczyły się malować na płótnie. Wszystkie Panie zajmowały się tym po raz pierwszy, zajęcie okazało się bardzo miłe i przydatne. Namalowane obrazy upiększają teraz mieszkania uczestniczek.

W ramach aktywnej integracji beneficjenci spotykają się co tydzień z pedagogiem i prawnikiem. Specjaliści Ci pomagają im rozwiązywaniu codziennych problemów. Wszystkie chętne rodziny biorące udział w naszym projekcie 13 listopada pojechały na kręgle i plac zabaw dla dzieci. Całe dopołudnia wszyscy wesoło się bawili. Młodzież i dorośli grali w kręgle a małe dzieci bawiły się w kulkach na placu zabaw. Całe Sobotnie dopołudnie zakończyło się wspólnym posiłkiem. Wszystkie nasze działania prowadzą do scalania rodzin, wspólnego spędzania wolnego czasu i aktywizacji społeczności lokalnej.

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie

Dnia 03 września 2010 roku w ramach partnerskiego projektu systemowego RODZINA RAZEM współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego odbyło się spotkanie ogniskowo – grillowe.

Spotkanie zostało zorganizowane w Petrico a  udział w nim wzięły 83 osoby w tym beneficjenci projektu z rodzinami, pracownicy projektu oraz pracownicy  Ośrodka Pomocy Społecznej w Karlinie. Wszyscy wesoło się bawili w czasie zabaw i konkursów, dzieci z zadowoleniem odbierały nagrody oraz dyplomy.  Spotkanie było kolejnym etapem w działaniach realizowanych zgodnie Programem Aktywności Lokalnej, pozwoliło rodzinom spędzić wspólnie miło czas a osobom biorącym udział w projekcie bliżej się poznać.

Kolejnym działanie środowiskowym będzie wyjazd uczestników projektu do kina.

 

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie

 

Zwieńczeniem sukcesu każdego dużego przedsięwzecia powinno być jego uroczyste podsumowanie i zakończenie. Tak też Rodziny uczestniczące w projekcie "Rodzina razem" realizowanym w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, przeżywały swoje ostatnie spotkanie wieńczące warsztaty zawodowe.

 

 

W miłej atmosferze połączonej z wręczeniem upominków i pochwał zakończył się kolejny etap projektu realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodki Pomocy Społecznej na terenie całego powiatu białogardzkiego. Kolejny nabór do projektów w poszczególnych ośrodkach rozpocznie się od przyszłego miesiąca.


 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie jest realizatorem proektu finasowanego z EFS pt. " Nie bój się zmiany na lepsze! Aktywna integracja w Gminie Karlino"